MSSF16 w SAP – jak dostosować się do zmian?

Systemy SAP znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach funkcjonujących na całym świecie. Rozwiązania informatyczne tego typu cenione są z wielu powodów. Wśród ich najważniejszych zalet wymienić można działanie w oparciu o jedną bazę danych, co zapewnia łatwy dostęp do informacji i ich swobodny przepływ pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a także modułowość. W razie potrzeby możliwe jest więc dostosowanie oprogramowania do nowych potrzeb bez konieczności tworzenia go na nowo. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że oprogramowanie należy dostosowywać także do zmieniających się przepisów.

Od 1 stycznia 2019 roku zaczyna obowiązywać nowy standard MSSF16 Leasing, czyli Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. Zgodnie z nowelizacją zmienią się sposoby ujmowania umów leasingowych w księgowości – wraz z wprowadzeniem zmian, każdy leasing, łącznie z operacyjnym, będzie traktowany jako umowa leasingu finansowego, a w związku z tym leasing przestanie być kosztem, a stanie się zobowiązaniem, jakie należy wykazywać po stronie aktywów.

Zmiany w MSSF 16 dotyczyć będą przede wszystkim najemców nieruchomości, jednak zastosowanie nowych sposobów rozliczania może okazać się konieczne również w innych organizacjach. Przedsiębiorcy powinni więc odpowiednio wcześnie przygotować się do nowelizacji i zadbać o dostosowanie wykorzystywanych w firmie narzędzi do zmian. Uwzględnienie nowych standardów MSSF16 w SAP pozwoli uzyskać gotowe rozwiązanie do zarządzania rozliczeniami i umowami leasingowymi, warto więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie. Więcej na https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mssf16-8211;-nadciaga-leasingowa-rewolucja,60,0,2399548.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Gdzie kupić komputery ?

    Wiele osób zastanawia się gdzie najlepiej jest kupić odpowiedni sprzęt komputerowy? Jak się okazuje coraz więcej osób śmiało pozwala sobie korzystać z ofert które znajdują się w internecie na odpowiednio przygotowanej stronie internetowej, na której znajdują się sklepy internetowe które to dostępne są dla każdego przez całą dobę i to …Read More »
  • Dobry sprzęt nie jest zły

    Wiele, osób chciało by znaleźć dla siebie odpowiedni sprzęt komputerowy, który spełnił by jego oczekiwania i wymagania. Niestety nie jest to takie proste, dlatego właśnie większość osób decyduje się wykorzystać możliwości jakimi są porady zamieszczane w internecie na odpowiednio przygotowanej stronie internetowej, gdzie znajdziecie ich bardzo wiele. Takie porady pozwolą …Read More »