MSSF16 w SAP – jak dostosować się do zmian?

Systemy SAP znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach funkcjonujących na całym świecie. Rozwiązania informatyczne tego typu cenione są z wielu powodów. Wśród ich najważniejszych zalet wymienić można działanie w oparciu o jedną bazę danych, co zapewnia łatwy dostęp do informacji i ich swobodny przepływ pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a także modułowość. W razie potrzeby możliwe jest więc dostosowanie oprogramowania do nowych potrzeb bez konieczności tworzenia go na nowo. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że oprogramowanie należy dostosowywać także do zmieniających się przepisów.

Od 1 stycznia 2019 roku zaczyna obowiązywać nowy standard MSSF16 Leasing, czyli Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. Zgodnie z nowelizacją zmienią się sposoby ujmowania umów leasingowych w księgowości – wraz z wprowadzeniem zmian, każdy leasing, łącznie z operacyjnym, będzie traktowany jako umowa leasingu finansowego, a w związku z tym leasing przestanie być kosztem, a stanie się zobowiązaniem, jakie należy wykazywać po stronie aktywów.

Zmiany w MSSF 16 dotyczyć będą przede wszystkim najemców nieruchomości, jednak zastosowanie nowych sposobów rozliczania może okazać się konieczne również w innych organizacjach. Przedsiębiorcy powinni więc odpowiednio wcześnie przygotować się do nowelizacji i zadbać o dostosowanie wykorzystywanych w firmie narzędzi do zmian. Uwzględnienie nowych standardów MSSF16 w SAP pozwoli uzyskać gotowe rozwiązanie do zarządzania rozliczeniami i umowami leasingowymi, warto więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie. Więcej na https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mssf16-8211;-nadciaga-leasingowa-rewolucja,60,0,2399548.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Nowoczesne urządzenia i ich funkcjonalność

    Dzisiaj nasze czasy to czasy wielu udogodnień, które są bardzo dużym ułatwieniem dla wielu z nas. Takie urządzenia jak pralka, lodówka czy też odkurzacz to urządzenia bez których mało kto wyobraża sobie już wykonywanie naszych codziennych czynności. Lodówka dzisiaj to nowoczesne urządzenie posiadające różne klasy energooszczędne a także wiele potrzebnych …Read More »
  • Zakup sprzętu komputerowego

    W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chętnie decyduje się na zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego. Jak się okazuje taki sprzęt komputerowy jest dziś oferowany w przeważnie każdym sklepie internetowym dzięki czemu bez wątpienia każdy będzie mógł sobie na jego zakup pozwolić. Kupno takiego sprzętu to wcale jednak nie taka prosta decyzja …Read More »