MSSF16 w SAP – jak dostosować się do zmian?

Systemy SAP znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach funkcjonujących na całym świecie. Rozwiązania informatyczne tego typu cenione są z wielu powodów. Wśród ich najważniejszych zalet wymienić można działanie w oparciu o jedną bazę danych, co zapewnia łatwy dostęp do informacji i ich swobodny przepływ pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a także modułowość. W razie potrzeby możliwe jest więc dostosowanie oprogramowania do nowych potrzeb bez konieczności tworzenia go na nowo. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że oprogramowanie należy dostosowywać także do zmieniających się przepisów.

Od 1 stycznia 2019 roku zaczyna obowiązywać nowy standard MSSF16 Leasing, czyli Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. Zgodnie z nowelizacją zmienią się sposoby ujmowania umów leasingowych w księgowości – wraz z wprowadzeniem zmian, każdy leasing, łącznie z operacyjnym, będzie traktowany jako umowa leasingu finansowego, a w związku z tym leasing przestanie być kosztem, a stanie się zobowiązaniem, jakie należy wykazywać po stronie aktywów.

Zmiany w MSSF 16 dotyczyć będą przede wszystkim najemców nieruchomości, jednak zastosowanie nowych sposobów rozliczania może okazać się konieczne również w innych organizacjach. Przedsiębiorcy powinni więc odpowiednio wcześnie przygotować się do nowelizacji i zadbać o dostosowanie wykorzystywanych w firmie narzędzi do zmian. Uwzględnienie nowych standardów MSSF16 w SAP pozwoli uzyskać gotowe rozwiązanie do zarządzania rozliczeniami i umowami leasingowymi, warto więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie. Więcej na https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mssf16-8211;-nadciaga-leasingowa-rewolucja,60,0,2399548.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Zakup odpowiedniej lampy

    Praca fotografa to ciągłe inwestowanie w sprzęt, który jest konieczny, aby uzyskać pożądany efekt. Zarówno osoby pracujące w terenie, jak też fotografowie wykonujący sesje w studiu, muszą zaopatrzyć się w akcesoria fotograficzne. Jednym z produktów są lampy, dzięki którym specjalista uzyskuje odpowiednie światło. Możemy zdecydować się na świetlówki fotograficzne, dzięki …Read More »
  • Sprzęt AGD jako pomoc

    Duża ilość sprzętu AGD, którą oferują nam sklepy pozwala już każdemu z nas na wybór takiego rodzaju, który jest nam potrzebny. Duży wybór lodówek, pralek czy też robotów kuchennych na pewno nie ułatwia nikomu z nas wyboru szczególnie jeśli sami nie wiemy jaki rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Warto zatem …Read More »